ייעוץ קריירה

מרבית האנשים שהגיעו אליי לייעוץ קריירה, בגיל מבוגר יחסית, התלוננו על כך שלמרות שהמקצוע העכשווי שלהם מתגמל למדי, אין להם כל סיפוק בביצוע העבודה. צעירים רבים שסיימו תיכון מגיעים עם בעיה שאין להם שמץ של מושג מה הם היו רוצים ללמוד באוניברסיטה.

אז כיצד ניתן לגלות מהו המקצוע האופטימלי עבורך?

רון האברד במהלך מחקריו גילה את נתון הבא:

…כפי הנראה האדם יודע מהי המטרה הבסיסית לפני שהוא מגיע לגיל שנתיים. כישרון, אישיות מולדת ומטרה בסיסית הולכים ביחד כחבילה.

דהיינו שלפני שהגענו לגיל שנתיים, כבר ידענו מהי המטרתנו בחיים והמטרה הזאת היא תואמת לגמרי את אישיותנו וכשרוננו. לכן המקצוע האופטימלי שלנו, הוא אותו מקצוע המשרת את מטרתנו ותואם את אישיותנו וכשרוננו. במילים אחרות המקצוע אותו אנו אוהבים, ויש לנו היכולת המולדת כלפיו.

לדוגמה, אם אני אוהב לשיר, ויש לי יכולת טובה לשיר ויש לי גם מטרה לשמח אנשים בשירתי, אני אוכל לקבל סיפוק מעבודתי. אם יש לי כישרון ואישיות לשיר אך אין לי מטרה תואמת לכך, אני לא אוכל להתמיד בזה. אם יש לי מטרה וכישרון אך אני לא אוהב ממש לשיר, גם זה לא ילך. ואם יש לי מטרה ואישיות אך אין לי שום כישרון שירה, התוצאות יכולות להיות הרת אסון למאזני.
מצבנו
לצערי, רבים מאיתנו נמצאים באחד מהמצבים הבאים:
– חוסר מטרה לשאוף אליה;
– נאלצים לעבוד בעבודה רק בשביל הפרנסה;
– לא מרוצים מהקריירה שבחרנו, אבל אין אופציות טובות יותר;
– לא יודעים מה כדאי ללמוד;
– קרובים לגיל פרישה ולא יודעים מה יהיה;
כל המצבים האלה ורבים אחרים קשורים בהגדרת שאיפה והתקדמות להשגתה.

הפתרון
במרכז דרור קיימת תוכנית הנקראת ייעוץ קריירה. בתוכנית זו האדם מברר מהן מטרותיו, מארגן אותן, צופה את המכשולים וכך הוא מסוגל לבחור בקריירה שתביא לו סיפוק לאורך שנים.

יעוץ קריירה מגלה את שלושת המרכיבים הנדרשים לקריירה מוצלחת ומספקת. ועוזר לאדם להבין מהו המצב האדיאלי אליו הוא צריך לשאוף בקריירה שלו. ולבסוף, יעוץ קריירה עזור לאדם לבנות מערכת צעדים שבעזרתה הוא יכול לממש את הקריירה האידיאלית שלו בחיים האמיתיים.