לימודי פסיכולוגיה

פסיכולוגיה הינה חקר הנפש וההתנהגות שמטרתו לחקור ולטפל. הנחת היסוד של פסיכולוגיה כמדע טוענת, כי ישנה חוקיות בהתנהגות של אדם בודד. כתוצאה של הבנה במערך החוקיות שבהתנהגות האדם ניתן לעסוק בניבוי ההתנהגות של הפרט ואף ניבוי התנהגותי של קהילה. כל התחומים בפסיכולויה עוסקים בהיבטים שונים של ההתנהגות וישנם אסקולות רבות במדע זה שבדרך כלל הולכות יד ביד ומסתמכות אחת על השניה.

מאז שנת 1895 בה זיגמונד פרויד הנחשב לאבי תורת הפסיכולוגיה פרסם את ספרו הראשון, עברה הפסיכולוגיה תהפוכות רבות והתפתחה למדע פופולרי ביותר. עקב כך לימודי פסיכולוגיה כיום הינם לימודים פופולריים וכיום כשלוש סטודנטים הנרשמים למדעי החברה נרשמים לפקולטה לפסיכולוגיה.

לימודים לתואר ראשון בפסיכולוגיה נמשכים כ3 שנים וניתנים במסגרת חד חוגית או דו חוגית בהתאם למוסד לימודים בו תבחרו ללמוד. כמעט בכל מוסד לימודי אקדמי ניתן ללמוד לתואר ראשון לפסיכולוגיה היום. תנאי קבלה לפקולטות בפסיכולוגיה מן הגבוהים ביותר עקב ביקוש רב ונדרשים ציוני פסיכומטרי וציוני בגרות גבוהים.
אך שאלו המעוניינים לעסוק בטיפול,לא יספיקו לו הלימודים לתואר ראשון בפסיכולוגיה, עקב כך כי הכלים הטיפוליים נלמדים רק בתואר השני. יש לזכור כי תנאי הקבלה לתוא שני הוא אף מחמיר יותר ואחוזי קבלה הן מן הנמוכים ביותר.

למרות הכל לימודי פסיכולוגיה מעניינים ומרתקים אלפי סטודנטים בכל שנה והפקולטות מלאות במומעדים.