פריצת מנעולים – רק על ידי מנעולן מוסמך

שירותי פריצת מנעולים, בין אם של מנעול דלת הבית, דלת המכונית או של כספת, מוצעים כיום על ידי מנעולנים מוסמכים, הרשאים לעסוק בכך על פי החוק. מנעולן מוסמך הינו בוגר לימודים המכשירים אותו לכך ובעל תעודת גמר רשמית, שניתנה לו על ידי מוסד לימודי מורשה. תעודה זו מעידה שמדובר במנעולן, הרשאי להציע את שירותי הפריצה, בהתאם לקריטריונים אותם הגדירו משרד התמ"ת וכוחות הביטחון. מנעולן מוסמך חבר באיגוד המנעולנים הישראלי, והוא מציע את שירותיו במחירים המקובלים בשוק כיום.

מנעולן מוסמך

מה קובע החוק

על פי החוק במדינת ישראל – פריצה היא מעשה פלילי לכל דבר, המצדיק עונש של בין 5 ל-7 שנות מאסר. גם החזקה של ציוד לצרכי פריצה היא עבירה על החוק ודינה 3 שנות מאסר. אולם, במידה ומדובר בפורץ מנעולים מקצועי, המוסמך לבצע זאת ובעל רישיון המגדיר אותו ככזה, הליך הפריצה הוא חוקי והוא יכול לכלול גם שימוש בכל הציוד הנדרש למנעולן כדי לבצע את הפריצה הנדרשת. בעת הפנייה למנעולן חשוב לבדוק מולו את העניין, ולוודא כי ברשותו תעודת גמר מטעם מוסד לימודים מוכר וכן רישיון לעסוק במקצוע. קורס מנעולן מתאים לכל אלה המעוניינים לעסוק בתחום באופן מקצועי (עצמאים או כשכירים).

לשם מה צריך מנעולן

שירותיו של מנעולן מוסמך יכולים לספק מענה לצרכים שונים. הוא יכול לסייע ללקוחות פרטיים וגם ללקוחות עסקיים ולהיעזר בציוד מיוחד כדי לבצע פריצה לפי דרישה. מנעולן מוסמך הוא הכתובת הנכונה גם במקרים של מנעולים שבורים או מקולקלים, במקרים בהם אבדו המפתחות או נותרו בתוך הבית או הרכב וגם במקרים בהם יש צורך להחליף צילינדרים ישנים. המנעולן יודע כיצד להתמודד עם אתגרי המקצוע שלו ומזהה את התקלה או את הבעיה הקיימת במהירות רבה. הוא מגיע אל השטח עם ציוד חדשני, המשמש אותו במסגרת תפקידו ומיישם שיטות עבודה שונות, על פי הצורך.