חשיבות השלמת קורס הנהלת חשבונות סוג 3

הבסיס ללימודי הנהלת חשבונות הוא קורס הנהלת חשבונות סוג 1+2 בו לומדים התלמידים אודות תפקידי מנהל החשבונות, חובותיו, תחומי עיסוקיו והאחריות המוטלת עליו במקום העבודה בו הוא מועסק. חניכי קורס הנהלת חשבונות סוג 1+2 לומדים לעבוד עם תוכנות המחשב בתחום שהינן גורם מרכזי בעבודה אשר מאפשר למנהלי החשבונות לייעל את עבודתם במידה רבה. מעבר לכך ישנם קורסי השלמה נוספים כאשר המסלול המיועד להמשך הלימודים הוא קורס הנהלת חשבונות סוג 3 בו לומדים התלמידים בעיקר פרקטיקה מעשית מתקדמת ושימוש בתוכנות חשבונאות איכותיות נוספות.

מה היתרונות בתעודת מנהל חשבונות סוג 3?

לאחר מעבר קורס הנהלת חשבונות סוג 3 בהצלחה זוכה התלמיד לקבל תעודת מנהל חשבונות בדרגה 3 המוכרת מטעם משרד הכלכלה. כמו בכל תחום שאנו רוצים להצליח אנו תמיד מצפים להשיג ידע נוסף ומורכב יותר אשר יעשירו את ידיעותינו ויעניקו לנו אפשרות לקחת יותר אחריות במקום העבודה. כך לדוגמא בחברות רבות בה מועסקים מספר מנהלי חשבונות אנו יכולים לראות את מנהל החשבונות הבכיר, המחלק עבודה ודואג לביצוע מטרות כלליות תוך כדי פיזור עבודה נכון בצוותו. מנהל חשבונות סוג 3 הינו בעל ניסיון בתחום והתעודה מוכיחה על כך שעבר הכשרה מקיפה יותר ומעמיקה בתחום והוא בהחלט נתפס בעין יפה בעיני מעסיקיו.

נושאי הקורס דואגים להיכנס לפינות המסובכות יותר של התחום. לדעת לטפל במצבים מורכבים ללא קושי וביעילות המרבית הנדרשת. מנהל חשבונות בדרגה 3 עומדת בזרקור התעסוקה ויש לו אחריות לא מעטה אך עם אחריות זו מגיעים גם תנאים מועדפים ואפשרויות קידום המוכרות מבחינת שכר ותנאי ההעסקה.

קורס הנהלת חשבונות סוג 3 הוא קורס שנלמד במגוון רחב של מוסדות לימוד, לרוב ניתן ללמוד אותו באותה המכללה בה למד המתעניין את לימודיו לדרגת מנהל חשבונות סוג 2. הלימודים הינם לימודים המתקיימים בשעות הערב, כחצי שנה עד שנה, במסגרת מפגש עד שניים בשבוע. תנאי הקבלה למסלול הלימודים מחייבים את המועמד להחזיק בתעודות מנהל חשבונות סוג 2 ולעיתים אף להיות בעל ניסיון תעסוקתי של כשנה לפחות בתחום הנהלת החשבונות.